Najnowsze wiadomości

WIADOMOŚCI Z MINISTERSTWA FINANSÓW DOTYCZĄCE UMOWY LEASINGU ZAWARTEJ DO KOŃCA 2018 ROKU

18 październik 2018

WIADOMOŚCI Z MINISTERSTWA FINANSÓW DOTYCZĄCE UMOWY LEASINGU ZAWARTEJ DO KOŃCA 2018 ROKU

Z OSTATNIEJ CHWILI!!!!

JESZCZE DO KOŃCA 2018 ROKU MOŻESZ MIEĆ MOTOCYKL I ZALICZYĆ KOSZTY LEASINGU DO KOSZTÓW UZYSKANIA PRZYCHODU NA DOTYCHCZASOWYCH ZASADACH (NAWET PRZEZ 5 LAT).

WIADOMOŚCI Z MINISTERSTWA FINANSÓW DOTYCZĄCE UMOWY LEASINGU ZAWARTEJ DO KOŃCA 2018 ROKU:

„Resort finansów w odpowiedzi na pytanie DGP potwierdza, że firma, która w tym roku podpisze umowę leasingu na samochód, potrąci całość rat.

Z przepisów przejściowych wynika jednak, że dotychczasowe zasady będzie można stosować do umów leasingu, najmu, dzierżawy lub innych dotyczących samochodu osobowego zawartych przed 1 stycznia 2019 r.

Ministerstwo Finansów stanęło jednak na stanowisku, że nie ma znaczenia, kiedy przedsiębiorca fizycznie otrzyma pojazd. Może to być na przykład w przyszłym roku. Aby skorzystać z preferencyjnego rozliczenia, wystarczy podpisanie umowy leasingu do 31 grudnia tego roku.

Jednakże przywileje dotychczasowego rozwiązania – szczególnie w zakresie uwzględniania kosztów leasingu w firmowych kosztach uzyskania przychodu (KUP) – każda firma ma szansę utrzymać …i nie tylko do końca 2020 roku, jak wcześniej zapowiadano! Ale do końca trwania zawartej jeszcze w 2018 r. umowy leasingu. Wzięcie bowiem (pojazdu) w leasing w 2018 r. pozwoli uniknąć nowych przepisów nawet przez 5 lat.”

Powrót do poprzedniej strony