Najnowsze wiadomości

RELACJA Z DRUGIEJ EDYCJI LIBERATOR HARD ROCKIN' 12.07.15

14 lipiec 2015

LIBERATOR HARD ROCKIN' VOL 2 - ARKADIA I NIEBORÓW

4aX1fuUSwkYrAMmjUtMhQqYjIk-O_cpfzM4jPVcOfUU=w610-h226-no

Liberator Hard Rockin' czyli niedzielny cruising - to cykliczna impreza dla Klientów Liberatora. W każdą, drugą niedzielę miesiąca wybieramy się na wycieczkę. Tradycyjnie cruising zaczynamy od śniadania w Hard Rock Cafe Warszawa, gdzie czekają na Nas przygotowane miejsca - dedykowane tylko dla Klientów Liberatora oraz specjalne śniadaniowe menu, w którym każdy znajdzie dla siebie coś, co pozwoli mu dobrze rozpocząć dzień. Kanapki dla prawdziwych Harleyowców będziemy trawić jak anakonda w drodze do miejsca docelowego.

zvjMmhPT266teA-7z58KXXQH0lk8ixzIdc2t3TNzzTQ=w610-h458-no

12.07 podczas drugiej edycji cruisingu wybraliśmy się do Nieborowa oraz Arkadii. W wycieczce wzięło udział ponad 30 osób i ponad 20 motocykli, których basowe pomrukiwanie rozbrzmiewało podczas drogi powodując zaciekawione spojrzenia osób, które mijaliśmy na trasie.

czRKphvvB97IImNsyTinrK_PH93csfya_Yu2qzRukiU=w610-h458-no

W drodze do Nieborowa omijaliśmy komercyjne trasy, kierując się bocznymi drogami przez okoliczne miejscowości i wsie. Po krótkim przystanku w Żelazowej Woli dotarliśmy na miejsce. Tam czekała na Nas Pani Przewodnik, z pobliskiego PTTK w Łowiczu. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Pałacu w Nieborowie, gdzie mogliśmy podziwiać kuszące przepychem barokowe wnętrza oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących życia i zwyczajów panujących w XVIII wieku. Pani Przewodnik z pasją i zaangażowaniem opowiadała Nam o podziale klasowym, sposobach spędzania wolnego czasu i miłości do kultury i sztuki panującej wśród szlachty. Muszę przyznać, że bardzo różni się on od współczesnego i z lubością słuchałam opowieści.

a501LyBuraR_w7lTDPWNL36muIrliplLX7I7qFTaZjQ=w610-h458-no

Po zwiedzaniu Pałacu przyszedł czas na krótki spacer po pięknym przypałacowym ogrodzie w stylu francuskim, gdzie podziwiać można pieczołowicie układane lata temu mozaiki z kwiatów oraz labirynty żywopłotów, przeplecione zbiornikami wodnymi.

z9IFtbpQLoghlfJuE0AHcRmwiy4yqpcPE8jer-0MX54=w610-h458-no

Następnie przejechaliśmy kolejne kilka kilometrów aby zwiedzić przepiękny ogród Heleny Radziwiłłowej, zbudowany w miejscu kupionej dla niej przez Męża wsi - nazwanej przez Księżną Arkadia. Nazwa jak i architektura parku nawiązywać miała do mitycznej Arkadii - krainy wiecznej szczęśliwości, która stała się mekką dla artystów wszelkiej maści oraz gości Heleny. Wszystko w konwencji nawiązującej do kultury antycznej pozwalało przenieść się w magiczny świat by wśród drzew, kwiatów i pseudoruin celebrować miłość romantyczną w każdym jej aspekcie. Zdecydowanie potrafię to sobie wyobrazić ;)

Zh2FwQ3gnOiXaUJDh-HxulXDwx4vPyZP_UV84-tYIDI=w610-h458-no

Zmęczeni spacerowaniem wsiedliśmy na motocykle i ruszyliśmy w stronę autostrady, by czym prędzej znaleźć się z powrotem w Liberatorze, gdzie czekało na Nas schłodzone, bezalkoholowe piwko oraz gorący grill po brzegi wypełniony kiełbasą, kaszanką oraz oscypkami. Przy wspólnym stole dzieliliśmy się przeżyciami z jazdy i planowaliśmy kolejną wycieczkę, na którą serdecznie zapraszamy w drugą niedzielę sierpnia (09.08). Tym razem czeka Nas trasa do zamku w Nidzicy.

Do zobaczenia!

SYLWIA

Galerię zdjęć z wycieczki znajdziesz tutaj: http://www.liberator.pl/component/swop/photo/gallery/18/1

Powrót do poprzedniej strony