Najnowsze wiadomości

Motocykl na firmę – Leasing w 2019 roku.

Motocykl na firmę – Leasing w 2019 roku.

Motocykl na firmę – Leasing w 2019 roku.

1. Możliwości odliczenia podatku VAT od każdej raty leasingowej. Odliczymy 50% podatku VAT od każdej faktury za ratę leasingu w przypadku gdy motocykl jest użytkowany w firmie i prywatnie.

2.Możliwość Odliczania wydatków eksploatacyjnych od kosztów uzyskania przychodu.Jeżeli wykorzystujecie motocykl w sposób mieszany to niezależnie od formy jego sfinansowania (gotówka, leasing czy kredyt), zaliczysz wydatki eksploatacyjne w 75% ich wartości netto do kosztów firmowych.

3.Odliczenia podatku VAT od faktury za wstępną opłatę leasingową oraz od wykupu po zakończonej umowie leasingu motocykla dokładnie w taki sam sposób jak każdą ratę leasingu. W przypadku wykorzystywania motocykla firmowo i prywatnie możemy odliczyć 50% podatku VAT od opłaty wstępnej i wykupu.

4. Zaliczenia w całości do kosztów firmowych wydatków na obowiązkowe ubezpieczenie motocykla. tzw. ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie AC czy ubezpieczenie GAP, również zaliczysz w pełni do kosztów firmowych, pod warunkiem, że wartość pojazdu przyjęta dla celów ubezpieczenia nie przekroczy 150 000 zł.

Powrót do poprzedniej strony